Knížky s vlastním jménem pomáhají dětem se čtením

Od chvíle, kdy se objevily tablety a ostatní mobilní zařízení, se pozornost dětí ubírá jiným směrem než před několika lety.

Z tohoto důvodu vzniklo mnoho iniciativ, které se snaží podporovat děti, aby znova více četli. O podporu čtení se snaží i projekt JáHrdina.cz, ten přichází s originálním řešením. Do knížek tiskne jméno dítěte jakožto hlavního hrdiny příběhu. A aby zážitek z četby byl ještě větší, do textu knížky je také vytisknuto jméno jeho kamaráda či sourozence a místa, kde bydlí. Díky tomu vzniká knížka „ušitá“ malému hrdinovi přímo na míru.

Při uvedení těchto knížek na trh byl proveden výzkum, jak děti reagují na knížky JáHrdina.cz. Knížky byly rozdány dětem s různými poruchami vzdělávání. Od lehkých forem dyslexie až po lehký autismus. Výsledky byly překvapivé. Děti si ke knížkám vybudovaly daleko větší vztah než ke klasickým knihám. Příběh procházely řádek po řádku a ukazovaly na ilustrace a říkaly, že na obrázcích to jsou oni. Došlo dokonce i k zvětšení motivace ke čtení knih obecně. Překvapení rodiče uvedli, že děti si samy doma vzaly knížku a začaly ji číst.

JaHrdina kniha

Projekt JáHrdina.cz se však nezaměřuje pouze na knížky s vlastním jménem. Na webu lze nalézt i ostatní didaktické pomůcky či plyšáky na míru tzv. Blbísci. Ty jsou ušity podle malůvky dítěte. Ta je posléze zaslaná do chráněné dílny, kde tým švadlen převede fantazii dítěte do reality. Tím vznikne jedinečný plyšák přímo na míru.

Blbísci

Pro více informací o produktech eshopu JáHrdina.cz navštivte www.jahrdina.cz.

 

Similar Articles to read

Commets

Comments