Naše kampaň DYS-SVĚT

Details

Lidé s dyslexií a jinými specifickými poruchami mají problémy se čtením, psaním, pozorností a podobnými věcmi. Proč jsme tedy zvolili takovou kampaň?

Nechtěli jsme upozorňovat na to, že dyslektikům nejde čtení a psaní. Oni to dobře vědí, navíc to jistě slyšeli již i od okolí a mnohdy i nevybíravým způsobem.

Chtěli jsme, ale upozornit na to že, každému z nás něco nejde a jsem na to tak trochu „dys“ a je jedno, jestli je to přivrtání poličky nebo milostný život.  Proto dobře víme, že nepotřebujeme, aby nás stále někdo upozorňoval na to, že nám to nejde nebo nás nějak označoval a podle toho posuzoval i jiné věci.  Uvědomujeme si také, že někdy potřebujeme trochu více pomoci a hlavně si přejeme, aby si nás ostatní vážili za to, co nám naopak jde.  Což stejně jako u lidí se specifickými poruchami učení často mnohonásobně vyváží naše nedokonalosti.

At už jsem tedy  dysřidiči, dys-šéfové, dys-technici, dys-rodiči, dys-tanečnící, dys-opraváři, dys-řečníci, dys-matmetici, dys-prodavači  či cokoli jiného, dobře víme, jak bychom si přáli, aby s námi ostatní zacházeli, chovejme se tak tedy i k těm, kteří na to své „dys“ náhodou mají i název.

Snažíme se také ukázat na to, že je úplně jedno, zda jsou to děti či dospělí.  Dyslexie a jiné podobné poruchy s věkem většinou nemizí a naopak mohou činit nové problémy například v zaměstnání či se sebehodnocením a podobně.

Pevně věříme, že když se teď dokážeme nad svými vlastními „dys“ usmát, budeme více schopni přijmout i ty „dys“ jiných.  A třeba zrovna nějaká chyba v důležitém textu už nebude vypadat tak hrozně a důležitě.

Vaše Barbora Lípová,

ředitelka Institutu DE, z.ú.

Mojedyslexie.cz

Ke stažení:

Prohlášení o kampani DYS-SVĚT v PDF

Všechny motivy DYS-SVĚT v PDF

 

Kampaň DYS-SVĚT

 

CLV2 (1)CLV1 (1)CLV3 (1)

Chcete vidět, jak se fotila naše kampaň?  Sledujte v příštích týdnech náš Facebook.

 

 

Similar Articles to read

Commets

Comments