Nezmeškejte 9.9.2017 Den Dyslexie

Details

Již po osmé Vás 9.9. 2017 srdečně zveme na Den dyslexie, tentokrát se koná v Domě U Kamenného zvonu v Galerii hl.města Prahy.  Akce je zdarma a již tradičně je pro nás „dys“ a především pro „dys“ děti připravená řada zajímavých workshopů s dys osobnostmi.  Konkrétně se pak můžete těšit na:

Malířku a sochařku Alenou Kupčíkovou, která představí svůj “Multimediální a Interaktivní Slabikář a Testy pro děti od 4 let jako prevence počátečních problémů se čtením (dyslexie) a psaním (dysgrafie) a hyperaktivitou”, dále se můžete potkat s Lenkou Krejčovou, ředitelkou a psycholožkou z Dys centra Praha, která bude na Dni dyslexie vést tzv. poradnu nebo s Janou Štěpánovou, speciální pedagožkou, jejíž workshop bude směřován k tématu provázání poruch učení s motorickým vývojem. Jak jste na tom s pozorností nebo stresem si můžete otestovat na workshopu studentky psychologie a ženy mnoha profesí Simony Egri. Vývojáři  Michal Zwinger a Michal Hudeček budou prezentovat aplikaci Včelka – trenéra čtení.
Již tradičně na Dni Dyslexie najdeme mnoho uměleckých workshopů, malíř Jan Gemrot chce zdůraznit, že každý člověk je originál. Sochařka a malířka Kateřina Novotná vybídne návštěvníky k vytvoření vlastního kabinetu kuriozit, do kterého může patřit i samotná dyslexie. Sochař Luděk Míšek představí geometrii obrazu jako nový jazyk. S dys fotografem a slévačem Jindřichem Maťkem si děti i dospělí vytvoří 2D i 3D abecedu a následně tuto abecedu očima (nejen) dyslektiků společně zdokumentují fotograficky. Překladatelka, tlumočnice a lektorka Alena Krömerová předvede zážitkové učení angličtiny při zapojení smyslového vnímání, zejména čichu a hmatu.  Režisér Jaroslav Černý bude sdílet dojmy skrze svou kameru a prostřednictvím natáčení dalšího dílu dokumentu Dar dyslexie.

Přijďte a dejte o akci vědět i přátelům. Více informací na www.dys.cz 

den dyslexie 2017

akce den dys

Commets

Comments