Software, který vylepší angličtinu nejen dyslektikům

Psaní textů v angličtině dělá problémy spoustě nerodilých mluvčích, nejen dyslektikům, pro které je čtení a psaní oříškem i v rodném jazyce. Zvládnout anglickou gramatiku a stylistiku pomůže vhodný software.

Jak spolehlivě ověřit, že je výraz napsaný správně? Že je v pořádku slovosled? A Jak psát čárky v anglických větách? To jsou otázky, se kterými už se nebude muset potýkat nikdo, kdo bude používat software s názvem Ghotit Real Writer & Reader.

Jedná se o asistenční aplikaci vyvinutou speciálně pro osoby s  poruchami čtení a psaní. Obsahuje velmi propracovanou technologii kontroly pravopisu, která ohlídá správnost napsaného textu na úrovni slova i celé věty.

Funguje buď jako samostatný textový editor, nebo jako ‚asistent‘ při práci v jiných programech – po instalaci se integruje do ostatních aplikací v PC, jako je Microsoft Office, FireFox, Chrome a další, a pomáhá s kontrolou anglického pravopisu při psaní dokumentů, e-mailů apod.

Kromě inteligentní kontroly pravopisu software zahrnuje i čtečku, který umožňuje nechat si přečíst jednotlivá slova nebo celý text hlasem rodilého mluvčího a ověřit si tak správnost odposlechem. Práci s textem Ghotit Real Writer & Reader zjednodušuje také volbou vhodného fontu, který je pro dyslektiky a dysgrafiky lépe čitelný. Nevýhodou softwaru je jeho vyšší cena, na druhou stranu nabízí různé možnosti jak si jeho užitečnost pro každého osobně vyzkoušet.

Určitě nám dejte vědět do komentářů, zda jste jej vyzkoušeli nebo využíváte nějaký jiný podobný užitečný nástroj.

 

Similar Articles to read

Commets

Comments